zespół

 

Naszą kadrę tworzy zgrany i zawsze otwarty na pytania zespół, na który składają się trenerki i trenerzy – od instruktora sportu z międzynarodowymi uprawnieniami, przez instruktorki szkolenia podstawowego PZJ, po instruktorów rekreacji ruchowej, specjalistkę do spraw obsługi klienta, czujni i sumienni stajenni, którzy dbają o dobrostan naszych koni oraz zespół oddanych wolontariuszy wyselekcjonowanych z klubowiczów. W pracy jesteśmy partnerami: każdy z nas wnosi do zespołu inne kompetencje zdobyte w różnych branżach i cechy osobowości sprawiając, że stajnia to dla wielu klubowiczów drugi dom. Razem staramy się dać temu miejscu i naszym klientom to, co najlepsze – profesjonalizm na najwyższym poziomie, doświadczenie, wiedzę i ewaluację umiejętności, nie zapominając przy tym, że obcowanie z końmi ma być też źródłem wiedzy o sobie, relaksem i przyjemnością.

Monika Gawlińska

Monika Gawlińska

Instruktor Szkolenia Podstawowego PZJ

Prezes Jeździeckiego Klubu Sportowego Umiastów.

Od 2004 instruktor rekreacji ze specjalnością jazda konna, od 2011 instruktor szkolenia podstawowego PZJ.

Magister gospodarki turystycznej. Startuje w skokach przez przeszkody, posiada III licencję.
Od wielu lat trenuje jeźdźców na różnym poziomie zaawansowania. Jej pasją jest praca z młodymi końmi i trening skokowy. Regularnie przygotowuje dzieci i młodzież do udziału w zawodach w tej dyscyplinie.
W latach 2016 - 2019 była członkiem komisji rewizyjnej Warmińsko - Mazurskiego Związku Jeździeckiego. 

Posiada uprawnienia wychowawcy i kierownika wypoczynku. Zarządza razem z Piotrem Szakaczem stajnią w Umiastowie.

Piotr Szakacz

Piotr Szakacz

Instruktor Sportu PZJ

Od 2004 instruktor rekreacji ze specjalnością jazda konna, od 2006 instruktor szkolenia podstawowego PZJ, od 2011 instruktor sportu PZJ.

Posiadacz instruktorskich uprawnień międzynarodowych Equestrian Passport IGEQ (International Group For Equestrian Qualifications).
Egzaminator na odznaki jeździeckie PZJ. Posiada II klasę sportową w Ujeżdżeniu.

Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, autor filmów dokumentalnych m.in. dla Polskiego Związku Jeździeckiego.
Założyciel i dowódca Szwadronu Kawalerii im. 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich www.3szwol.pl, instruktor wyszkolenia kawaleryjskiego, komendant Centrum Wyszkolenia Kawalerii Ochotniczej www.cwko.pl

Posiada uprawnienia kierownika wypoczynku. Zarządza razem z Moniką Gawlińską stajnią w Umiastowie.

a_kacperska_mm

Anna Kacperska

Instruktor Szkolenia Podstawowego PZJ

Technik weterynarii, od 2012 roku instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna, od 2018 roku instruktor szkolenia podstawowego PZJ.

Od zakończenia kursu aktywnie pracuje z końmi na każdym poziomie wyszkolenia oraz parami koń-jeździec. Najbliższe są jej zasady klasycznego jeździectwa, które na pierwszym miejscu stawiają dobro konia oraz dbają o zgodność z jego biomechaniką.

Uważa, że każdą przeszkodę, która pojawia się w czasie treningu, można pokonać spokojną i konsekwentną pracą.

Ola

Aleksandra Żbikowska

Instruktor Rekreacji Ruchowej

Instruktor rekreacji ruchowej w specjalności jazda konna, absolwentka warszawskiego AWF-u, specjalistka od sprawności fizycznej człowieka.

W ciągu dnia pracy nie brakuje jej kreatywności, nowych pomysłów i ćwiczeń dla jeźdźców, zarówno na grzbiecie konia jak i poza nim. Od wielu lat pracuje z dziećmi jak i dorosłymi na różnym poziomie zaawansowania, lubi ambitne podejście do jazdy, podstawą jej jazd jest wyznaczanie sobie celów i dążenie do ich realizacji. Oprócz tego wyznaje zasadę, że jazda konna to ma być przyjemność zarówno dla konia jak i jeźdźca.

Poza jazdą konną zajmuje się medycznym treningiem siłowym, pomaga ludziom funkcjonować bez bólu i stanąć na nogi po ciężkich kontuzjach czy urazach, kierując się założeniem, że żaden lek nie zastąpi ruchu.

Wolne chwile lubi spędzać aktywnie na świeżym powietrzu, jeżdżąc na deskorolce lub uprawiając inne formy aktywności fizycznej

Natalia

Natalia Ostojska

Instruktor Rekreacji Ruchowej

Technik weterynarii, magister zootechniki, od 2017 instruktor jazdy konnej oraz sędzia krajowy skoków przez przeszkody.

Pasjonatka ujeżdżenia oraz naturalnej pracy z koniem. Łączy metody klasyczne z naturalnymi, co przekłada się na pracę zgodną z harmonią i biomechaniką ruchu. W swojej pracy dąży do postawionych celów oraz rozwoju podopiecznych. Zajmuje się szkoleniem jeźdźców oraz par koń-jeździec na każdym poziomie zaawansowania.

martaw

Marta Wadas

Instruktor Rekreacji Ruchowej

Od 2014 roku Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna.

Konie towarzyszą jej od 8 roku życia. Swoje doświadczenie jako instruktor zdobywała pracując w szkołach jeździeckich, na obozach konnych i jako luzak, mając okazję podglądać jak współpracują ze swoimi końmi profesjonalni zawodnicy. Zaowocowało to prowadzeniem par koń-jeździec w oparciu o pełną harmonię i wzajemne zrozumienie na linii zwierzę-człowiek. Jako instruktor, na swoich jazdach, stawia na dobrą zabawę i pozytywną atmosferę bo jeździectwo to nie tylko sport ale i dobra zabawa.

jeznach

Anna Jeznach

Instruktor Rekreacji Ruchowej

Od 2017 roku Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna oraz hipoterapia.

Prowadzenie jazd sprawia jej ogromną przyjemność, a obserwowanie postępów w jeździe wielką radość. Stara się podchodzić indywidualnie do pary koń-jeździec, nie zapominając, że treningi mają być także dobrą zabawą. Uważa, że najważniejsze w jeździe konnej są szczegóły oraz właściwa komunikacja jeźdźca z koniem. Dużo tłumaczy ale i dużo wymaga. Szuka rozwiązań problemów z jakimi borykają się jeźdźcy poprzez różnego rodzaju ćwiczenia zaczerpnięte często z pracy przy hipoterapii.
Każda jazda to rozpoczęty cel, do którego wspólnie dąży z jeźdźcami. 

 

Magdalena Głaz

Instruktor Szkolenia Podstawowego

Z jeździectwem nieprzerwanie związana od 10 lat.

Konie są jej największą pasją, którą chce zarażać innych. Przykłada dużą uwagę do relacji opartej na zaufaniu zarówno pomiędzy jeźdźcem i koniem, jak i jeźdźcem a trenerem. Jej priorytetem podczas nauki jest to, by osoby czerpały z tego jak najwięcej przyjemności i satysfakcji równocześnie budując odpowiednią bazę oraz kształtując dobre nawyki. Samopoczucie konia i praca zgodna z jego biomechaniką są dla niej najważniejsze, na te aspekty zwraca też uwagę podopiecznych. Lubi eksperymentować i szukać nowych i nietypowych rozwiązań.

Prywatnie studentka psychologii.

 

Trok

Trok